Zgłoś swój projekt do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego

od 2019-04-30

Od 1 do 31 maja każdy mieszkaniec Poznania może złożyć wniosek o sfinansowanie projektu z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Do rozdysponowanie jest aż 21 milionów.

Można składać projekty o charakterze rejonowym albo ogólnomiejskim (maksymalnie trzy)). Wartość projektu ogólnomiejskiego to 2 mln zł, a rejonowego - 600 tys. zł. Wystarczy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy (w wersji elektronicznej lub papierowej), a potem w ciągu 3 dni dostarczyć listę poparcia podpisaną przez co najmniej 10 mieszkańców.

Każdy, kto ma ciekawy pomysł na realizację projektu, a nie wie, jak wypełnić wniosek, może zgłosić się po pomoc do odpowiednich wydziałów Urzędu Miasta Poznania. Pomoc w zakresie pisania wniosków mogą zorganizować też rady osiedli. W poznańskich szkołach odbędą się warsztaty dla młodzieży, a w Centrum Inicjatyw Senioralnych - dla seniorów. Na stronie budzet.um.poznan.pl można znaleźć listę kontaktów do pracowników opiniujących projekty, poradnik i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Niezbędne informacje mieszkańcy Poznania otrzymają również pod numerem telefonu: 61 646 33 44 i pod adresem mailowym: pbo@um.poznan.pl.

Dodatkowo, 23 maja 2019 r. (w godz. 14.30-17.30), na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17, odbędzie się maraton pisania wniosków do PBO. Na poznaniaków czekać będą specjaliści, którzy wyjaśnią wszystkie wątpliwości i podpowiedzą, jak sformułować wniosek.

Poznański Budżet Obywatelski 2020

Historia zmian

udostępniający/wytwarzający: Lidia Janas
ostatnia zmiana w dniu 2019-04-30 10:00 - podlinkowanie (Aktualizacja)