Dane konkursu
Otwarty konkurs ofert nr 98/2024 NA POWIERZENIE REALIZACJI ZADAŃ MIASTA POZNANIA W OBSZARZE „Ochrona i promocja zdrowia, w tym działalność lecznicza w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2023 poz. 991 z późn. zm.)” W 2024 ROKU
Zadania mogą być realizowane od 01.07.2024 do 31.12.2024
Kwota przeznaczona na dotacje:
- Pula środków ogółem: 250 000,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy zł)
Typ zlecenia realizacji zadania publicznego: Powierzenie
https://bip.poznan.pl/bip/wydzial-zdrowia-i-spraw-spolecznych,32/news/ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-nr-89-2024,c,3245/ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-nr-89-2024,227168.html
Opis konkursu:
Uwaga:
Należy zapoznać się z pełną treścią ogłoszenia konkursowego zamieszczoną jako załącznik do niniejszego naboru !!!
- Rodzaj zadań publicznych i wysokość środków publicznych przeznaczonych na ich realizację
Lp. |
Nazwa zadania publicznego |
Poniesione wydatki w roku 2023 |
Planowane wydatki w roku 2024 |
1 |
Wsparcie psychologiczne i psychiatryczne dzieci i młodzieży w wieku 13–20 lat zamieszkałych w Poznaniu i uczących się w poznańskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. |
0,00 |
250 000,00 |
II. Opis zadania publicznego
Cel zadania: Zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku 13–20 lat zamieszkałym w Poznaniu i uczącym się w poznańskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych możliwości uzyskania dodatkowego wsparcia psychologicznego i/lub psychiatrycznego w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia (np. próba samobójcza).
Miejsce realizacji : Centrum Profilaktyki Świt przy ul. Świt 34/36 w Poznaniu
Dostępność pomieszczeń przeznaczonych na realizację zadań: 8.00 – 20.00 od poniedziałku do piątku Uwaga: wskazana dostępność godzinowa nie obliguje realizatorów do składania oferty zapewniającej dostępność usług we wskazanych powyżej godzinach. W ofercie należy wskazać proponowane godziny przyjmowania klientów.
Wyposażenie pomieszczeń udostępnianych do realizacji zadań: Centrum Profilaktyki Świt posiada 5 wyodrębnionych gabinetów przeznaczonych na realizację zadań wskazanych w ogłoszeniu. Każdy gabinet posiada standardowe wyposażenie biurowe tj. biurko, szafka, fotel obrotowy, krzesła, stolik. Część wspólna posiada recepcję, poczekalnię oraz toalety i zaplecze socjalne. Łącznie w budynku znajduje się 5 gabinetów z analogiczną infrastrukturą. Wszystkie lokale i powierzchnia Centrum spełniają kryteria dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
W tabeli poniżej zamieszczono opisy poszczególnych zadań wskazanych w ogłoszeniu:
Informacje dodatkowe:
|
III. Zasady przyznawania dotacji
1.W otwartym konkursie ofert mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność statutową w dziedzinie, której dotyczy otwarty konkurs ofert (zwane dalej oferentami), które:
- zamierzają realizować zadanie na rzecz mieszkańców Poznania,
- dysponują odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, legitymującą się udokumentowanymi kwalifikacjami, zdolną do realizacji zadania,
- przedstawią prawidłowo sporządzoną ofertę realizacji zadania publicznego (zwaną dalej ofertą) na stosownym formularzu.
.
- Oferta musi spełniać wszystkie warunki określone w ustawie z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- Oferta musi być złożona w języku polskim.
- Za błędy formalne oferty uznaje się:
- niezłożenie potwierdzenia złożenia oferty w formie określonej w ogłoszeniu konkursowym;
- złożenie potwierdzenia złożenia oferty po terminie;
- złożenie oferty przez podmiot nieuprawniony (lub podmioty nieuprawnione);
- złożenie potwierdzenia złożenia oferty bez podpisów osób upoważnionych.
- Dopuszcza się możliwość jednokrotnego uzupełnienia, w terminie do 2 dni roboczych od dnia oceny formalnej, błędu formalnego polegającego na złożeniu potwierdzenia złożenia oferty bez podpisów osób upoważnionych. Informacja o możliwości uzupełnienia ww. błędu formalnego przekazywana jest oferentowi za pomocą platformy.
- W przypadku nieuzupełnienia błędu formalnego, o którym mowa w ust. 5, oferty, które ww. błąd zawierają, zostają odrzucone. Oferty niespełniające warunków formalnych nie będą oceniane pod względem merytorycznym.
- Od wyników otwartego konkursu ofert nie przysługuje odwołanie.
- Nie dopuszcza się sfinansowania z dotacji wydatków inwestycyjnych oraz środków trwałych (zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt. 15 ustawy o rachunkowości) związanych z realizacją zadania. Nie dotyczy to kosztów wymienionych w punkcie II.2.
- Nie dopuszcza się możliwości wyceny wkładu finansowego i niefinansowego (osobowego i rzeczowego) oraz świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania w pkt. V oferty pt. „Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego”. W przypadku korzystania ze wsparcia wolontariuszy, oferent ma możliwość wykazania zaangażowania wolontariuszy. Nie jest wskazana wycena zaangażowania wolontariuszy w pkt. V oferty „Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego”.
- Dopuszcza się możliwość udzielenia dotacji w kwocie niższej niż wnioskowana. W takim przypadku konieczne jest dokonanie aktualizacji opisu poszczególnych działań, harmonogramu, kosztorysu w celu doprecyzowania warunków i zakresu realizacji zadania.
- W przypadku rezygnacji oferenta z przyznanej dotacji dopuszcza się możliwość przyznania dotacji innemu oferentowi, którego oferta została oceniona pozytywnie, ale nie przyznano mu dotacji z powodu wyczerpania środków finansowych.
IV. Termin i warunki realizacji zadania publicznego
- Termin realizacji zadania publicznego: od 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.
- Termin wydatkowania środków przekazanych oferentom w ramach dotacji na realizację zadania publicznego: od 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.
- Miejsce realizacji zadania: gabinety w Centrum Profilaktyki Świt, ul. Świt 34/36.
- Przy realizacji zadania publicznego oferent zobowiązany jest do ścisłej współpracy z Miastem Poznań oraz podmiotami realizującymi zadania zlecane przez Miasto w przestrzeni Centrum Profilaktyki Świt (np. ustalanie harmonogramu działań, tworzenie grafiku dyżurów specjalistów itp.).
- Oferent jest zwolniony z ponoszenia opłat za czynsz/wynajem i eksploatację pomieszczeń znajdujących się w ramach Centrum Profilaktyki Świt oraz kosztów związanych z wykorzystywanymi mediami (np. woda, gaz, prąd, ogrzewanie, internet, telefon).
- W kalkulacji przewidywanych kosztów zadania publicznego oferent może uwzględnić zakup/dzierżawę sprzętu niezbędnego do realizacji zadania (np. komputer przenośny czy drukarka) oraz kosztów jego eksploatacji.
- Szczegółowe zasady korzystania z zasobów Centrum określać będzie Regulamin funkcjonowania Centrum Profilaktyki Świt, który stanowić będzie załącznik do umowy o powierzenie realizacji zadania publicznego.
- Oferent zobowiązany jest do umieszczania w treści oferty tylko i wyłącznie takich działań/założeń/rezultatów itp., które są w pełni zgodne z zapisami ogłoszenia.
- Oferent zobowiązuje się do realizacji zadania publicznego na zasadach określonych w umowie o powierzenie realizacji zadania publicznego (zwanej dalej umową).
- Realizacja zadania publicznego musi być skierowana do dzieci i młodzieży spełniających jednocześnie warunki:
- wiek 13–20 lat;
- zamieszkałych w Poznaniu;
- uczących się w poznańskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
- Podczas realizacji zadania od oferenta wymaga się weryfikacji czy beneficjenci spełniają wszystkie ww. warunki.
- Od oferenta wymaga się informowania opinii publicznej o otrzymanej dotacji ze środków budżetu Miasta Poznania
- Po zakończeniu realizacji zadania publicznego oferent zobowiązany jest do złożenia sprawozdania z jego realizacji, zgodnie z zapisami umowy.
- W kalkulacji przewidywanych kosztów zadania publicznego (stanowiącej część oferty) należy uwzględnić wyłącznie koszty niezbędne do realizacji tego zadania. Nie uwzględnia się w niej podatku od towarów i usług (VAT) w wysokości, w której podatnikowi przysługuje prawo do jego odzyskania lub rozliczenia w deklaracjach składanych do urzędu skarbowego, przy czym:
- oferenci, którzy nie mają prawnej możliwości odzyskania lub rozliczenia podatku VAT od towarów i usług związanych z realizacją zadania publicznego (dla których podatek VAT jest kosztem), sporządzają kalkulację przewidywanych kosztów zadania publicznego w kwotach brutto (łącznie z podatkiem VAT);
- oferenci, którzy mają możliwość odzyskania lub rozliczenia podatku VAT od towarów i usług związanych z realizacją zadania publicznego (w całości lub w części), sporządzają kalkulację przewidywanych kosztów zadania publicznego w kwotach netto (tj. nie uwzględniają w nich kwot podatku VAT, które będą podlegały odzyskaniu lub rozliczeniu).
- Możliwość odzyskania podatku VAT rozpatruje się w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
- Dopuszcza się dokonywanie przesunięć w wysokości do 15 % pomiędzy poszczególnymi działaniami określonymi w kalkulacji przewidywanych kosztów zadania publicznego. Dopuszcza się dowolne zmniejszanie poszczególnych pozycji działań wynikające z ich przesunięć.
- Oferent przy realizacji zadania publicznego odpowiedzialny jest za uwzględnienie minimalnych wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, określonych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
- Oferent przy realizacji zadania publicznego odpowiedzialny jest za realizację obowiązków pracodawców i innych organizatorów w zakresie działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem, świadczeniem porad psychologicznych, rozwojem duchowym, uprawianiem sportu lub realizacją innych zainteresowań przez małoletnich, lub z opieką nad nimi oraz pracowników i innych osób dopuszczanych do takiej działalności określonych w ustawie z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.
- Organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest wykonywanie zadań w zakresie ochrony zdrowia i których statut dopuszcza prowadzenie działalności leczniczej (zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej) mogą realizować w ramach zadania publicznego działania w zakresie psychoterapii uzależnień.
- W celu ochrony środowiska naturalnego przed negatywnymi skutkami użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych w umowie o powierzenie realizacji zadania publicznego zleceniobiorca zobowiązany będzie do:
- wyeliminowania z użycia przy wykonywaniu umowy jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych i zastąpienia ich wielorazowymi odpowiednikami lub jednorazowymi produktami ulegającymi kompostowaniu lub biodegradacji, w tym wykonanymi z biologicznych tworzyw sztucznych spełniających normę EN 13432 lub EN 14995;
- podawania poczęstunku bez używania jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków, mieszadełek, patyczków, słomek i pojemników na żywność wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych;
- podawania wody lub innych napojów w opakowaniach wielokrotnego użytku lub w butelkach zwrotnych;
- podawania do spożycia wody z kranu, jeśli spełnione są wynikające z przepisów prawa wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi;
- wykorzystywania przy wykonywaniu umowy materiałów, które pochodzą z recyklingu lub mu podlegają;
- rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych;
- nieużywania balonów wraz z plastikowymi patyczkami;
- niewypuszczania chińskich lampionów;
- nieużywania sztucznych ogni i petard.
- Inne warunki realizacji zadania publicznego:
- Oferent ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo uczestników i realizatorów zadania publicznego.
- W trakcie realizacji zadania mogą być dokonane zmiany w zakresie przyjętych rezultatów zadania publicznego. Zmiany powyżej 15% poszczególnych założonych rezultatów wymagają zgody Miasta Poznania oraz aneksu do umowy.
- Zadania uznaje się za zrealizowane, jeżeli oferent zrealizuje każdy z założonych w ofercie rezultatów na poziomie minimum 85%.
4) nie wyraża się zgody na bezpośrednie wykonanie całości zadania publicznego przez podmiot niebędący stroną umowy, jednakże dopuszcza się możliwość podzlecania części zadania, to jest działań niezbędnych do realizacji zadania publicznego w zakresie wskazanym w ofercie;
5) w punkcie III.4 oferty „Plan i harmonogram działań na rok 2024” oferent powinien wskazać czynniki ryzyka, mogące spowodować ewentualne odstępstwa w realizacji poszczególnych działań;
6) oferent może w ofercie określić i opisać ryzyka związane z osiągnięciem zaplanowanych rezultatów realizacji zadania publicznego. Ryzyka prosimy opisać w części III.5 „Opis zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego” lub w części III.6 „Dodatkowe informacje dotyczące rezultatów realizacji zadania publicznego”;
7) rezultaty określone przez oferenta powinny być mierzalne i weryfikowalne. Każdy rezultat winien posiadać policzalny wskaźnik realizacji zadania, np. minimalną liczbę uczestników zadania, minimalną liczbę godzin udzielonego wsparcia, minimalną liczbę badań, porad, konsultacji itp.;
8) w pkt. IV.1 oferty „Informacja o wcześniejszej działalności oferenta, w szczególności w zakresie, którego dotyczy zadanie publiczne” oferent jest zobowiązany przedstawić doświadczenie w realizacji zadań publicznych z obszaru objętego konkursem, w tym zadania, na realizację którego składa ofertę.
V. Termin i sposób składania ofert oraz potwierdzenia złożenia ofert
- Ofertę należy wygenerować i złożyć za pomocą platformy www.witkac.pl (zwanej dalej platformą) w terminie do 31 maja 2024 r.
- Wygenerowane za pomocą platformy, wydrukowane potwierdzenie złożenia oferty należy podpisać i złożyć (pocztą, kurierem lub osobiście) w Kancelarii Urzędu Miasta Poznania przy Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych, ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań albo przesłać drogą e-mailową w formie skanu lub dokumentu podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres wziss@um.poznan.pl oraz do wiadomości katarzyna_kobryn@um.poznan.pl (w jednej wiadomości), nie później niż w terminie do 3 dni roboczych od dnia zakończeniu naboru za pomocą platformy, tj. do 5 czerwca 2024 r.
- Za datę dostarczenia potwierdzenia złożenia oferty do Urzędu Miasta Poznania uznaje się datę wpływu skanu lub dokumentu podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adresy e-mailowe podane w ust. 2 lub w przypadku potwierdzenia złożenia oferty pocztą, kurierem lub osobiście decyduje data wpływu potwierdzenia do Urzędu Miasta Poznania.
- W przypadku przesłania skanu potwierdzenia złożenia oferty na adresy e-mailowe podane w ust.2 potwierdzenie złożenia oferty w formie papierowej należy dostarczyć do Urzędu Miasta Poznania przy podpisaniu umowy. Potwierdzenie złożenia oferty w formie papierowej dotyczy organizacji, które otrzymały dofinansowanie.
- Dopuszcza się możliwość wycofania przez oferenta oferty złożonej za pomocą platformy na każdym etapie jej dalszego procedowania. Pracownik merytoryczny wycofuje ofertę za pomocą platformy po złożeniu przez oferenta pisemnego lub elektronicznego oświadczenia o wycofaniu oferty.
VI. Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania ich wyboru
- Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert nastąpi najpóźniej do dnia 28 czerwca 2024 r.
- Przy wyborze ofert stosowany jest tryb otwartego konkursu ofert, określony w ustawie z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- Za ofertę ocenioną pozytywnie uważa się każdą, która uzyska średnią liczbę punktów powyżej 51 w skali oceny od 0 do 100. Nie wszystkie oferty ocenione pozytywnie muszą uzyskać środki finansowe z budżetu Miasta Poznania.
- Ostatecznego wyboru najkorzystniejszych ofert, wraz z decyzją o wysokości kwoty przyznanej dotacji, dokonuje Prezydent Miasta Poznania w formie zarządzenia.
- Kryteria szczegółowe wyboru oferty:
VI. Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania ich wyboru
- Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert nastąpi najpóźniej do dnia 19 kwietnia 2024 r.
- Przy wyborze ofert stosowany jest tryb otwartego konkursu ofert, określony w ustawie z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
- Za ofertę ocenioną pozytywnie uważa się każdą, która uzyska średnią liczbę punktów powyżej 51 w skali oceny od 0 do 100. Nie wszystkie oferty ocenione pozytywnie muszą uzyskać środki finansowe z budżetu Miasta Poznania.
- Ostatecznego wyboru najkorzystniejszych ofert, wraz z decyzją o wysokości kwoty przyznanej dotacji, dokonuje Prezydent Miasta Poznania w formie zarządzenia.
Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje o otwartym konkursie ofert można uzyskać w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań,
tel. 61 878-54-81 lub 61 878-54-80
Cel zadania:
Rezultaty zadania:
Kontakt: