Komunikat: Najładniejszy wianek dożynkowy - konkurs

Wydział/Jednostka ogłaszająca

Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa

Data obowiązywania

od 2020-08-03 do 2020-08-29

Treść

Rusza konkurs na najładniejszy wianek dożynkowy w Poznaniu. Każdy mieszkaniec miasta może spróbować swoich sił - formularze zgłoszeniowe można będzie przesyłać do 24 sierpnia. 

Rywalizacja zostanie rozstrzygnięta 29 sierpnia w parku Wilsona, gdzie od godz. 12 do 14 uczestnicy konkursu będą tworzyć swoje wieńce z wcześniej zebranych roślin. 

- W polskiej tradycji nie ma dożynek bez wieńca - mówi Joanna Jajus, dyr. Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP, który organizuje wydarzenie. - To ważny symbol, który ma reprezentować urodzaj, dostatek oraz dumę z zebranych plonów. Dlatego zawsze dbano, by prezentował się okazale: wplatano w niego owoce, warzywa, zioła i zboża, przyozdabiano kwiatami i kolorowymi wstążkami. Początkowo wieńce pleciono w formie okręgu, ale współcześnie przybierają one bardzo zróżnicowane formy. Towarzyszące dożynkom w całej Polsce konkursy na najpiękniejszy wieniec pozwalają zachować tę piękną tradycję.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 24 sierpnia 2020 r. przesłać formularz  zgłoszeniowy, który wraz z regulaminem od 3 sierpnia dostępny będzie na stronie internetowej miasta www.poznan.pl, www.bip.poznan.pl w komunikatach Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.

Prace spełniające wymogi regulaminu zostaną nagrodzone.

Partnerami wydarzenia są: Kontakt - Centrum Języków Obcych, Aquanet S.A., Termy Maltańskie, Terravita Sp. z o.o., Palmiarnia Poznańska.

Film promujący konkurs

Załączniki

Komunikat w dziale:

Metryczka

Opis zmian: aktualizacja (Aktualizacja)
Opublikował(a): Małgorzata Michalska
Data i godzina publikacji: 2020-08-03 12:07