Drzwi Otwarte w Poznańskim Centrum Świadczeń

od 2019-05-17

W ramach Poznańskich Dni Rodziny, Poznańskie Centrum Świadczeń zaprasza osoby zainteresowane ofertą PCŚ na ,,Drzwi Otwarte'' w sobotę, 1 czerwca 2019 r.:

  • w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1, w godzinach od 9.00 do 14.00
  • w siedzibie Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44, w godzinach od 9.00 do 16.00

Podczas Drzwi Otwartych mieszkańcy Poznania będą mogli uzyskać niezbędne informacje o świadczeniach oraz zarezerwować wizytę w Centrum na złożenie wniosku, w ramach kampanii ,,Umów się, nie czekaj''.

Ponadto, pracownicy Centrum pomogą wypełnić wniosek oraz skompletować niezbędną dokumentację. Dla osób, które chciałyby załatwiać swoje sprawy za pośrednictwem Internetu, będzie możliwość założenia oraz potwierdzenia profilu zaufanego, który umożliwi załatwienie sprawy bez konieczności wychodzenia z domu.

Będzie można również uzyskać informacje o zmianach w zasadach przyznawania świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia Dobry Start.

Warto pamiętać, że świadczenia wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500+ przyznane są obecnie do 30 września br. i aby je ponownie otrzymać, niezbędne będzie złożenie nowego wniosku. Właśnie w sobotę, 1 czerwca 2019 r., będzie można umówić wizytę w Centrum na złożenie wniosku w dogodnym terminie. Ponadto, pracownicy Centrum umówią wszystkich zainteresowanych na termin złożenia wniosku o świadczenia rodzinne, alimentacyjne oraz stypendia szkolne.

W czasie, kiedy rodzice będą rozmawiać z pracownikami Poznańskiego Centrum Świadczeń, dla dzieci przewidziano atrakcje.

Historia zmian

udostępniający/wytwarzający: Lidia Janas
ostatnia zmiana w dniu 2019-05-17 11:34 - drzwi otwarte w PCŚ (Wprowadzenie informacji)