Obrady Rady Miasta Poznania na żywo w Internecie

Zapraszamy Państwa do śledzenia przebiegu obrad Rady Miasta Poznania na żywo w Internecie.
Sesje Rady Miasta Poznania odbywają się zgodnie z kalendarzem posiedzeń.

Proponujemy Państwu dwa warianty transmisji:

  • audio (tylko dźwięk) - wymagana minimalna przepustowość łącza 56 kb/s (zwykły modem),
  • wideo (obraz i dźwięk) - wymagana minimalna przepustowość łącza 280 kb/s.

Transmisja z przebiegu obrad

Strumień audio/wideo przekazywany na żywo z obrad można odtworzyć w jednym z wielu programów do odtwarzania multimediów dostępnych dla różnych systemów operacyjnych (Windows, Linux, Macintosh). Aby rozpocząć odbiór wybranego wariantu transmisji należy wybrać plik odpowiedni dla używanego programu do odtwarzania.

Otwórz link w zewnętrznym odtwarzaczu audio lub wideo

Audio

Wideo

Co jest potrzebne do uruchomienia transmisji?

Transmisja z obrad odbywa się w formacie Ogg. Jest to otwarty format kontenera strumieni multimedialnych, w którym można umieścić jednocześnie wiele strumieni dźwięku, obrazu i napisów.

Dźwięk kodowany jest w formacie Ogg Vorbis, a obraz w formacie Ogg Theora. Są to otwarte formaty (biblioteki dostępne na licencji BSD) stratnego zapisu dźwięku/obrazu podobne do formatów MP3 / DivX, wyróżniające się bardzo dobrym stosunkiem jakości przekazu do wymaganej przepustowości łącza.

Kodeki

Ze względu na unowocześnienie systemu transmisji audio/wideo zalecamy zainstalowanie najnowszych wersji kodeków.
Aktualne wersje wymienione zostały na poniższej liście.

W zależności od programu odtwarzającego i systemu operacyjnego, konieczne może okazać się doinstalowanie odpowiednich bibliotek (kodeków) dla formatu Ogg:

Można również wykorzystać jeden z programów domyślnie wspierających format Ogg Vorbis / Ogg Theora (nie są wtedy konieczne żadne dodatkowe kodeki):

Dla Windows: Dla Linuksa:

Wymagania techniczne

Do transmisji wykorzystywany jest protokół http i port 8000. W przypadku korzystania z firewalla, należy się upewnić, że port 8000 nie jest zablokowany. W przypadku zewnętrznego firewalla, należy skonfigurować program odtwarzający do korzystania z serwera pośredniczącego (proxy).