Badania statystyczne w Poznaniu

Zielone i niebieskie koło zachodzą na siebie. Zielone i niebieskie koło zachodzą na siebie.

od 2023-10-05

Ankieterzy Urzędu statystycznego prowadzą badania o podróżach Polaków oraz aktywności ekonomicznej ludności.

Badanie "Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach (PKZ)" prowadzone będzie do 20 października 2023 r.
Wyniki badania pokażą skalę uczestnictwa mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach, charakterykę wyjazdów krajowych oraz wyjazdów zagranicznych z uwzględnieniem wydatków związanych z wyjazdami.

Wyniki reprezentacyjnego badania ankietowego wykorzystywane są na potrzeby bilansu płatniczego, statystyki w dziedzinie turystyki oraz statystyki obszarów transgranicznych, a także do kształtowania polityki rozwoju na szczeblu centralnym i regionalnym.
Ankieterzy statystyczni przeprowadzają wywiad telefoniczny. Tożsamość ankieterów można sprawdzić na stronie  Głównego Urzędu Statystycznego GUS Badania ankietowe

Badanie aktywności ekonomicznej ludności to jedno z podstawowych badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w obszarze rynku pracy. Badanie to umożliwia bieżącą ocenę stopnia wykorzystania zasobów pracy, a zarazem pozwala na szerszą charakterystykę poszczególnych grup ludności wyróżnionych ze względu na ich status na rynku pracy (pracujący, bezrobotni) lub pozostających poza rynkiem pracy (bierni zawodowo). Ponadto w 2023 r. w ramach Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności będą zbierane dodatkowe informacje z zakresu tematu dotyczącego przejścia z pracy na emeryturę oraz pracy nierejestrowanej. Po raz pierwszy Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności przeprowadzono w Polsce w maju 1992 r.

Gdzie sprawdzić tożsamość ankietera?

  • w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu pod numerami: 61 27 98 302 lub 61 27 98 356,
  • dzwonią na infolinię statystyczną 22 279 99 99 kanał 7 (w dni robocze w godz. 8-15),
  • na stronie Głównego Urzędu Statystycznego GUS Badania ankietowe

Dlaczego warto wziąć udział w tym badaniu ankietowym?

Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności od 1992 r. monitoruje zmiany zachodzące na polskim rynku pracy. Co kwartał dostarcza wiarygodnych danych dotyczących sytuacji osób pracujących, bezrobotnych oraz biernych zawodowo. Jest głównym źródłem danych wykorzystywanych do konstrukcji wskaźników z zakresu rynku pracy, w tym także do porównań międzynarodowych, co w konsekwencji jest podstawą do podejmowania strategicznych decyzji na poziomie kraju, województwa, ale też Unii Europejskiej. Wyniki BAEL wykorzystywane są przez najważniejsze krajowe i międzynarodowe instytucje m.in. Ministerstwa i Urzędy Centralne, NBP, EBC, ILO, ONZ, UNESCO, OECD, Bank Światowy, MFW, uczelnie i placówki naukowe, media.

Zielone i niebieskie koło zachodzą na siebie.

Metryczka

Odpowiedzialny za treść: GUS
Data wytworzenia informacji: 2023-10-05 00:00
Opis zmian: Korekta zapisu (Aktualizacja)
Opublikował(a): Kinga Kozłowska
Data i godzina publikacji: 2023-10-05 11:31