Bezpłatna pomoc prawna i porady obywatelskie

od 2024-06-28

Obecnie w Poznaniu działają 22 pnkty bezpłatnej pomocy prawnej i porad obywatelskich.

Z usług może skorzystać każdy, w tym także obcokrajowcy czy osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniające pracowników. Osoby z niepełnosprawnością mogą uzyskać także pomoc poza nim, np. w miejscu zamieszkania. Dla osób z dysfunkcjami słuchu przewidziano wsparcie tłumacza polskiego języka migowego.

W ramach nieodpłatnej pomocy prawnej czy poradnictwa obywatelskiego w Poznaniu działa także 11 dyżurów specjalistycznych. Wsparcie jest udzielane m.in. w zakresie spraw mieszkaniowych, zabezpieczenia społecznego, pomocy cudzoziemcom, prawa pracy, zadłużeń, dysfunkcji w rodzinie, pomocy seniorom lub osobom małoletnim.

Na dyżur specjalistyczny może zapisać się każdy. Osoby, które nie mogą skorzystać z porady stacjonarnie, mogą umówić się na wizytę zdalną. W punktach cudzoziemcy mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka angielskiego, ukraińskiego lub rosyjskiego. Lista dyżurów na rok 2024 znajduje się na stronie www.gov.pl.Aby skorzystać z usług, należy umówić termin wizyty: wysyłając maila na npp@um.poznan.pl  (w treści należy wskazać dziedzinę, np. prawo pracy czy administracyjne albo rodzaj problemu, np. zadłużenie, rodzina), poprzez stronę http://zapisy-np.ms.gov.pl/ lub dzwoniąc pod numer telefonu Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44 (czynne od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30-20:00).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.poznan.pl/pomocprawna/ lub pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Metryczka

Odpowiedzialny za treść: Gabinet Przeydenta
Data wytworzenia informacji: 2024-06-28 00:00
Opis zmian: Dodanie informacji: Bezpłatna pomoc prawna i porady obywatelskie (Wprowadzenie informacji)
Opublikował(a): Kinga Kozłowska
Data i godzina publikacji: 2024-06-28 11:24