Chcesz głosować w Poznaniu? Dopisz się do spisu wyborców

od 2019-09-09

Osoby, które chcą wziąć udział w głosowaniu do Sejmu RP i Senatu RP - 13 października 2019 r. - i w tym dniu będą przebywały w Poznaniu, a zameldowane są poza stolicą Wielkopolski, muszą dopisać się do spisu wyborców.

Osoby, które chcą zagłosować w Poznaniu, ale nie są tu zameldowane, mogą dopisać się do spisu wyborców. Dopisanie do spisu jest jednorazowe - obowiązuje tylko na najbliższe wybory. Wniosek można pobrać ze strony UM Poznania. Trzeba go złożyć (osobiście w urzędzie, przez osobę trzecią lub pocztą) na piśmie najpóźniej do 8 października.
Z kolei osoby, które będą przebywać poza terenem Poznania w dniu wyborów, a chciałby wziąć udział w głosowaniu, mogą to zrobić dzięki zaświadczeniu o prawie do głosowania. Dokument pozwala oddać głos w dowolnym obwodzie w kraju i za granicą. Aby go uzyskać także trzeba złożyć wniosek na piśmie (do pobrania TUTAJ). Można go zanieść osobiście, przez osobę trzecią lub wysłać pocztą. Zaświadczenia o prawie do głosowania wydawane są do 11 października.
Urząd Miasta Poznania zachęca do jak najwcześniejszego dopełnienia tych formalności, aby uniknąć kolejek tuż przed wyborami.

Zobacz także:

Historia zmian

udostępniający/wytwarzający: Kinga Kozłowska
ostatnia zmiana w dniu 2019-09-09 15:25 - Wprowadzenie informacji (Wprowadzenie informacji)