Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania placu miejskiego na Łacinie - od 6 listopada do 8 grudnia 2023 r.

od 2023-10-31

Serdecznie zapraszamy do rozmów na temat związany z przyszłością placu miejskiego na Łacinie. Od 6 listopada do 8 grudnia 2023 r. Miasto Poznań wspólnie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przeprowadzą konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania tego miejsca. Będzie to pierwsza, jednak fundamentalna cegiełka ułożona w stronę powstania zielonej przestrzeni na Łacinie.

Kolejnym krokiem będzie konkurs studencki, do którego współpracy przystąpiły aż 4 uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Artystycznym im Magdaleny Abakanowicz, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Politechnika Poznańska. W oparciu o pomysły konkursowe powstanie projekt parku, a także propozycje rozwiązań dla sąsiadującej z nim przyszłej nieruchomości parafialnej (zapisanej zgodnie z miejscowym planem ), tak aby obie przestrzenie powiązane zielenią tworzyły otwartą przestrzeń dla wszyskich mieszkanek i mieszkańców Poznania.

Konsultacje społeczne będa prowadzone w następujacy sposób:
1) wypełnienie ankiety ze studentami UAM podczas sondażu ulicznego na os. Łacina - od 6 do 19 listopada 2023 r.;
2) wypełnienie ankiety online na nowym narzędziu Voxly- geokonsultacje od 6 do 19 listopada 2023 r.  - zaznaczanie odpowiedzi na mapie;
3) rozmowa przy stolikach z kawą i ciachem - World Cafe - spotkania w lokalnej kawiarni na początku grudnia 2023 r.

Link do ankiety i dokładny termin spotkań zostaną ogłoszone w dniu rozpoczęcia konsultacji społecznych. Na spotkania będą obowiązywać zapisy za pośrednictwem formularza, do którego link również zostanie podłączony w dniu rozpoczęcia konsultacji społecznych. 

Razem możemy stworzyć miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i chętnie będzie do niego przychodził.
Serdecznie zapraszamy do rozmów!

Załączniki

Metryczka

Odpowiedzialny za treść: Gabinet Prezydenta
Data wytworzenia informacji: 2023-10-23 00:00
Opis zmian: Dodanie kategorii (Aktualizacja)
Opublikował(a): Anna Dąbrowska
Data i godzina publikacji: 2023-11-22 10:27