Program "Mieszkanie do remontu"

od 2024-02-12

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych organizuje pierwszą w tym roku edycję "Mieszkania do remontu". Tym razem można ubiegać się o 13 lokali w ciekawych lokalizacjach i o dużym zróżnicowaniu powierzchni.

Do dyspozycji poznaniaków są mieszkania jedno-, dwu- i czteropokojowe. Ich powierzchnia waha się między 22 a 134 metrami kwadratowymi.

ZKZL przygotował lokale w ścisłym centrum, m.in.

  • na Starym Rynku,
  • Świętym Marcinie
  • ul. Krakowskiej.

Zainteresowani mogą również liczyć na mieszkania oddalone od serca miasta - m.in.

  • przy ul. Gruszkowej
  • czy Wybickiego.  

Lokale należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku lub - w przypadku adaptacji strychu - nie dłuższym niż 12 miesięcy. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program "Mieszkanie do remontu" przeznaczony jest dla poznaniaków, którzy z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. 

Wszyscy którzy chcą zobaczyć lokale, mogą do 19 lutego rejestrować się poprzez formularz ZKZL.

Zainteresowani udziałem w programie mogą składać wnioski (na maksymalnie trzy mieszkania) do 29 lutego poprzez stronę: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Tam też znajduje się wykaz lokali, zakres prac do wykonania oraz niezbędne dokumenty do wypełnienia.

Załączniki

Metryczka

Odpowiedzialny za treść: ZKZL
Data wytworzenia informacji: 2024-02-08 00:00
Opis zmian: zamieszczenie artykułu (Wprowadzenie informacji)
Opublikował(a): Beata Skrzypczak
Data i godzina publikacji: 2024-02-12 07:53