Wybory samorządowe - darmowy transport do lokalu wyborczego

od 2024-04-02

Osoby powyżej 70. roku życia, bez orzeczonej niepełnosprawności, ale mające trudności w poruszaniu się, mogą w dniu wyborów skorzystać z bezpłatnego przejazdu taksówkami zapewnionymi przez Miasto Poznań.

Do 4 kwietnia można dzwonić na infolinię Poznań Kontakt (tel. 61 646 33 44) i umówić termin bezpłatnego przewozu do lokalu wyborczego w dzień głosowania.

Z przewozów mogą skorzystać osoby powyżej 70. roku życia, bez orzeczonej niepełnosprawności, ale mające trudności w poruszaniu się (w tym także na wózkach). Razem z wyborcą może jechać opiekun. Liczba przewozów jest ograniczona. Usługa jest darmowa.

Poznańscy wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat oraz osoby z niepełnosprawnością (wraz z towarzyszącym opiekunem), mogą bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej w stolicy Wielkopolski, by dotrzeć do lokalu wyborczego i wrócić z niego do domu. Ulga, którą w ubiegłym roku przyjęli miejscy radni, obowiązuje tylko w dniu wyborów.

Zwolnienie z opłaty za bilet przysługuje po okazaniu ważnego dokumentu. W przypadku wyborców, którzy ukończyli 60 lat, może to być dowód osobisty, prawo jazdy, paszport potwierdzający wiek. W przypadku osób z niepełnosprawnościami - dowód tożsamości wraz z ważnym dokumentem stwierdzającym umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności - orzeczeniem, wypisem z orzeczenia lub legitymacją.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Wtedy Polacy wybiorą członków rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast.

Jeżeli w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast pierwsza tura głosowania nie przyniesie rozstrzygnięcia, 21 kwietnia przeprowadzone zostanie ponowne głosowanie.

Zobacz także:

Metryczka

Odpowiedzialny za treść: Wydział Organizacyjny
Data wytworzenia informacji: 2024-04-02 00:00
Opis zmian: Dodanie informacji: Wybory samorządowe - darmowy transport do lokalu wyborczego (Wprowadzenie informacji)
Opublikował(a): Kinga Kozłowska
Data i godzina publikacji: 2024-04-02 14:12