Zgłoś się do konkursu "Zielony Poznań"

od 2024-07-08

Posiadacze ukwieconych balkonów, pięknych tarasów i ogródków z wyjątkowymi roślinami mogą już wysyłać zgłoszenia do kolejnej, 31. edycji konkursu "Zielony Poznań".

 Na właścicieli tych najładniejszych czekają atrakcyjne nagrody. Nabór już się rozpoczął i potrwa do 2 sierpnia.Konnkurs jest skierowany do mieszkańców Poznania. Zgłoszenia są przyjmowane od 8 lipca do 2 sierpnia, w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania przy ul. 28 Czerwca 1956 r. Karty można składać również w siedzibie swojej rady osiedla, a w przypadku rodzinnych ogrodów działkowych - w wybranym ROD, po wcześniejszym kontakcie z Biurem konkursu pod numerem telefonu 61 878 50 49.Obiekty konkursowe oceniane są w ośmiu kategoriach:

  • zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne;
  • balkony, tarasy, loggie i okna;
  • ogrody przydomowe;
  • ogródki przy budynkach wielorodzinnych lub osiedlach mieszkaniowych (w tym: spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych czy budynków komunalnych);
  • działki na terenach rodzinnych ogrodów działkowych lub stowarzyszeń działających na rzecz działkowców;
  • pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią w roku poprzedzającym daną edycję konkursu i wiosną w roku trwania bieżącej edycji konkursu, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznych ogólnie dostępnych na terenach wcześniej niezagospodarowanych;
  • zielone dachy jako ogrody na dachach konstruowane głównie w celach rekreacyjno-estetycznych;
  • inne formy zieleni miejskiej (ukwiecone i zazielenione elewacje, ogrody społeczne, skwery utworzone z naturalnej roślinności, którymi zajmują się mieszkańcy, przestrzenie z prywatnymi ukwieconymi aranżacjami przy kawiarniach, sklepach, punktach usługowych).

Konkurs składa się z dwóch etapów: osiedlowego i miejskiego. Pierwszy trwa do 16 sierpnia, a drugi do 6 września.Wiecej informacji na stronie poznan.pl "Zielony Poznań" - można już zgłaszać się do konkursu".

Zobacz także:

Metryczka

Odpowiedzialny za treść: Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa
Data wytworzenia informacji: 2024-07-08 00:00
Opis zmian: Dodanie informacji: Zgłoś się do konkursu "Zielony Poznań" (Wprowadzenie informacji)
Opublikował(a): Kinga Kozłowska
Data i godzina publikacji: 2024-07-08 15:33