Radny/Radna Miasta Poznania

Kadencja Rady Miasta Poznania

2010-2014

Maciej Przybylak - I okręg wyborczy- Stare Miasto - Wilda

Imię, nazwisko

Maciej Przybylak - I okręg wyborczy- Stare Miasto - Wilda

Kontakt

604-40-78-11
maciej_przybylak@um.poznan.pl

Życiorys

Maciej Przybylak

Rodowity poznaniak. Swoje życie związał z dwoma dzielnicami: Wildą i Ratajami. Od ponad 20 lat związany z dziennikarstwem i zaczynając pracę zawodową zapewne nie przypuszczał, że będzie radnym miasta Poznania...
Swoją pracę zawodową zaczynał w 1985 roku w popularnej poznańskiej popołudniówce - Express Poznański. Najpierw pracował dziale depeszowym, a w 1990 roku podjął nowe wyzwanie zakładając wraz ze współpracownikami nowy poznański dziennik - Kurier Codzienny. Niestety przygoda z nowym tytułem trwała niecały rok i od 1991 roku rozpoczyna pracę w dziale sportowym ,,Gazety Poznańskiej''. W 1995 roku wraca do ,,Expressu Poznańskiego'', gdzie pracuje jako dziennikarz w dziale sportowym, a później obejmuje kierownictwo tego działu. Jest też członkiem kolegium redakcyjnego tej gazety. Niestety w 1999 roku wydawca ,,Expressu'' podejmuje decyzję o jego likwidacji i w tym momencie zaczyna się w jego życiu nowy rozdział zawodowy.
W 2000 roku rozpoczyna własną działalność gospodarczą dzieląc czas między dziennikarstwo, sprawy wydawnicze i promocyjne. Jedną z ważniejszych dziedzin staje się współpraca z poznańską telewizją kablową WTK. Przez blisko 6 lat prowadzi program nadawany na żywo ,,Temat dla Prezydenta''. Gości w nim prezydenta miasta i jego zastępców, a program o tematyce miejskiej, budzi spore kontrowersje u widzów i zaproszonych gości. Przez blisko 6 lat na antenie znalazł spore grono widzów, ceniony był za obiektywizm i podejmowanie trudnych tematów. Przez kilka lat na antenie WTK przygotowywał również relację z sesji Rady Miasta Poznania, prowadził mini-studio, komentował miejskie wydarzenia.
Od pewnego czasu wielu ludzi namawiało go, aby swoją wiedzę o mieście wykorzystał działając w Radzie Miasta Poznania. Podjął wyzwanie wystartował w wyborach i został obdarzony zaufaniem poznaniaków, mieszkańców Rataj. W tej sytuacji zawiesił swoją dziennikarską działalności na antenie telewizji WTK i deklaruje, że postara się być jak najlepszym radnym.
Prywatnie Maciej Przybylak jest ojcem dwóch dorastających, nastoletnich synów. Męską cześć rodziny cementuje żona Katarzyna. Za swoja pracę zawodową otrzymał kilka nagród, a za działalność w sporcie został wyróżniony Srebrną Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej przyznawaną przez ministra sportu.

Klub radnych

Klub Radnych "Poznański Ruch Obywatelski"

Członek komisji

Metryczka

Opis zmian: wpis okręgu (Aktualizacja)
Opublikował(a): Sonia Mikołajczak
Data i godzina publikacji: 2014-06-11 16:08