Radny/Radna Miasta Poznania

Kadencja Rady Miasta Poznania

2010-2014

Marek Sternalski IV okręg wyborczy

Imię, nazwisko

Marek Sternalski IV okręg wyborczy

Funkcja

Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania, Przewodniczący Klubu radnych PO

Kontakt

501-602-591
marek_sternalski@um.poznan.pl

Życiorys

Urodziłem się 26 listopada 1968 roku w Bielsku - Białej, mieście położonym wśród pięknych gór, znanym z produkcji małego fiata oraz Bolka i Lolka.
Dla żony Renaty, Wielkopolanki porzuciłem rodzinne strony i przeniosłem się do Poznania. Najstarszy syn Michał kończy szkołę podstawową, córka Ola chodzi do pierwszej klasy, a najmłodszy syn Jasiu jest dzielnym przedszkolakiem. Na początku lat dziewięćdziesiątych byłem członkiem Komisji Krajowej Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz jednym z założycieli, w rodzinnym mieście, Kongresu Liberalno - Demokratycznego a później Stronnictwa Konserwatywno - Ludowego.
W Platformie Obywatelskiej działam od momentu powstania tej partii.Działalność polityczna pozwala mi realizować swoje zainteresowania społeczne. Od wielu lat zajmuję się dialogiem z mniejszościami narodowymi i religijnymi. Wraz z grupą znajomych jeździmy z pomocą humanitarną na wschodnią Białoruś.Miałem i mam szczęście pracować z ludźmi, którzy politykę traktują serio i dbają o to, żeby ich działalność przynosiła wymierne efekty dla naszego kraju i miasta. Do sierpnia 2009 byłem doradcą politycznym Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rafała Grupińskiego. Obecnie pełnię funkcję dyrektora biura poselskiego Filipa Kaczmarka, posła do Parlamentu Europejskiego.Lubię polskie morze i Beskid Śląski. Kibicuje żużlowcom PSŻ i Lechowi. Czytam Isaaca Singera, słucham muzyki gospel.

Klub radnych

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej

Członek komisji

Dyżury radnego

  • 2013-01-07

    Pan radny spotyka się z mieszkańcami w każdy I i III czwartek miesiąca na ul. Masztalarskiej 8, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym-501 602 591.

Metryczka

Opis zmian: aktualizacja (Aktualizacja)
Opublikował(a): Sonia Mikołajczak
Data i godzina publikacji: 2013-09-24 14:22