Radny/Radna Miasta Poznania

Kadencja Rady Miasta Poznania

2018-2023

Paweł Sowa

Imię, nazwisko

Paweł Sowa

Funkcja

Wiceprzewodniczący Komisji Promocji Miasta i Relacji Zewnętrznych

Kontakt

507 078 642
pawel_sowa@um.poznan.pl

Życiorys

Mam 37 lat, jestem pilotem wycieczek i przewodnikiem turystycznym po Poznaniu, z wykształcenia urbanistą (absolwentem gospodarki przestrzennej na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM). Uwielbiam swoją pracę i kontakt z turystami, których oprowadzam w językach: angielskim, polskim oraz włoskim.

Od 12 lat działam społecznie, w 2006 roku byłem jednym z założycieli Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania. Jestem zaangażowany w różne inicjatywy - między innymi: zabiegi o budowę tramwaju na Naramowice, nowe połączenia lotnicze z poznańskiej Ławicy (wymyśliłem w 2006 roku akcję "Chcemy latać z Poznania"), rozwój turystyki i komunikacji publicznej, zabiegi o przywrócenie starego gmachu dworca Poznań Główny i estetyzację peronów, wspieranie drobnego handlu oraz rozwoju sektora nowoczesnych usług (RD/IT/BPO/SSC).

W 2015 zostałem wybrany radnym osiedlowym RO Naramowice. Przez trzy lata pracy społecznej zrealizowałem dużo projektów, z których za najważniejsze uważam:
- utworzenie Parku Przy Żurawińcu,
- powstanie stacji systemu roweru miejskiego w dzielnicy (Boranta, Łokietka, Karpia, Jasna Rola) oraz Kurpińskiego na Piątkowie,
- uruchomienie linii autobusowej nr 44 (Boranta - Kurpińskiego),
- budowę boiska sportowego przy ul. Jasna Rola,
- utworzenie przejścia dla pieszych przez ul. Łużycką w ciągu os. Łokietka - ul. Dziewanny.

Uratowałem inwestycję tramwaju na Naramowice, o którą konsekwentnie zabiegałem od 2010 roku. Prowadzę od kilku lat profil na Facebooku poświęcony właśnie tramwajowi (fb.com/tramwajnanaramowice). Moim najnowszym pomysłem jest utworzenie parku osłonowego "Przy Nowej Naramowickiej", który został skierowany przez Urząd Miasta do prac koncepcyjnych.

Klub radnych

Klub Radnych Wspólny Poznań

Członek komisji

Oświadczenia majątkowe

Dyżury radnego

  • 2018-11-19

    Pan Radny spotyka się z mieszkańcami po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym pod nr 507 078 642

Metryczka

Odpowiedzialny za treść: PRMP
Data wytworzenia informacji: 2021-11-09 00:00
Opis zmian: Aktualizacja składów komisji RMP (Aktualizacja)
Opublikował(a): Alicja Krupa
Data i godzina publikacji: 2021-11-09 11:27