Radny/Radna Miasta Poznania

Kadencja Rady Miasta Poznania

2010-2014

Norbert Napieraj - VII okręg wyborczy- Piątkowo-Podolany

Imię, nazwisko

Norbert Napieraj - VII okręg wyborczy- Piątkowo-Podolany

Funkcja

Wiceprzewodniczący Komisji Budżetu, Nadzoru Właścicielskiego Rozwoju Gospodarczego i Promocji Miasta

Kontakt

605-853-776
norbert_napieraj@um.poznan.pl

Życiorys

Norbert NAPIERAJ

Ur. 23 sierpnia 1980r. Żonaty, ojciec dwójki dzieci.

Politolog, prywatny przedsiębiorca.

W latach 2001-2004 pracował jako doradca parlamentarny. W latach 2004-2009 doradca Przewodniczącego Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego. Pomysłodawca i współautor uruchomienia pierwszego w Wielkopolsce punktu konsultacyjnego unijnego systemu SOLVIT. Współautor opracowań i cyklu szkoleń na temat możliwości składania skarg do instytucji Unii Europejskiej oraz innych międzynarodowych instytucji ochrony praw obywatelskich. Współautor opracowań na temat korzyści i wyzwań związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej. Publikował w "Gazecie Prawnej" oraz "Rzeczypospolitej".     

Od 2006 roku Radny Miasta Poznania. Pomysłodawca i autor uchwały w sprawie zakazu spożywania napojów alkoholowych na klatkach schodowych, placach zabaw i w bramach budynków. Pomysłodawca wprowadzenia do Statutu Miasta Poznania zapisu o inicjatywie uchwałodawczej mieszkańców. Pomysłodawca nawiązania przez Miasto Poznań stosunków partnerskich z miastem w Gruzji.

W czasach szkolnych wyczynowo uprawiał siatkówkę. Po kilkuletniej przerwie i walce z chorobliwą otyłością, zrzucił 55 kg i wrócił do uprawiania sportu. Obecnie gra w Lidze Amatorskiej Piłki Siatkowej. Uprawia również sporty siłowe i wytrzymałościowe.

Członek Stowarzyszenia Miłośników Lotnictwa Wojskowego "Krzesiny".      

Klub radnych

Klub Radnych "Poznański Ruch Obywatelski"

Członek komisji

Metryczka

Opis zmian: wpis okręgu (Aktualizacja)
Opublikował(a): Sonia Mikołajczak
Data i godzina publikacji: 2014-06-11 16:03