Radny/Radna Miasta Poznania

Kadencja Rady Miasta Poznania

2006-2010

Grzegorz Steczkowski

Imię, nazwisko

Grzegorz Steczkowski

Kontakt

601/436-350
grzegorz_steczkowski@um.poznan.pl

Życiorys

Urodzony 4 kwietnia 1954 w Cieplicach Śląskich Zdrój. Ojciec ekonomista, matka urzędniczka.  Naukę rozpoczął w SP nr 1 w Jeleniej Górze, kontynuował po przeprowadzce rodziny od 1963 w Poznaniu w SP nr 76, następnie uczęszczał do LO nr 4, a w 1972r zdał egzamin na Politechnikę Poznańską, Wydział Budownictwa Lądowego. Absolutorium uzyskał w 1979r. Pracy magisterskiej nie bronił. W tym czasie zaangażował się mocno w działalność studencką, początkowo w ZSP, a następnie po przymusowej zmianie w SZSP. Zostaje szefem Środowiskowej Rady Klubów Studenckich, a po skończeniu studiów kierownikiem środowiskowego klubu studenckiego "Od Nowa" Po odmowie wstąpienia do PZPR zostaje zwolniony i do końca okresu ustawowego obowiązku pracy jest zatrudniony w Kostrzynie Wlkp w lokalnej administracji.
Po odpracowaniu obowiązku pracy zatrudnił się w Oddziale Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych w Poznaniu jako kierownik administracyjny. W 1985r podjął własną działalność gospodarczą. W latach 2001 - 2003 pracował jako wolny strzelec przy przygotowywaniu przetargów na finansowanie inwestycji z Funduszu Spójności, następnie prowadził biuro handlowe. W związku z przyjęciem mandatu radnego w połowie sierpnia br. działalność tę zawiesił.
Należy do PO od połowy 2003r. W tej chwili pełni funkcję wice-przewodniczącego koła PO na Grunwaldzie. W PO zajmuję się zagadnieniami związanymi z samorządem i planowaniem przestrzennym.
Jest żonaty. Żona Justyna jest fizjoterapeutką. Ma dwoje dzieci, Adama, rocznik 1996r. oraz Zosię, urodzona w 1998r.

Klub radnych

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej

Członek komisji

Metryczka

Opis zmian: usunięcia zera w nr tel. (Aktualizacja)
Opublikował(a): Beata Skrzypczak
Data i godzina publikacji: 2010-04-08 14:55