Radny/Radna Miasta Poznania

Kadencja Rady Miasta Poznania

2014-2018

Katarzyna Kretkowska

Imię, nazwisko

Katarzyna Kretkowska

Funkcja

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Poznania , Komisji Oświaty i Wychowania oraz Przewodnicząca Klubu Radnych Zjednoczonej Lewicy

Kontakt

Sekretariat Rady Miasta, 61 8785-312, 602 272 083
Katarzyna_Kretkowska@um.poznan.pl

Życiorys

Dzieciństwo spędziła w Egipcie i w Indiach, gdzie ukończyła angielską szkołę podstawową. Potem wróciła do Polski, została maturzystką I LO w Gdańsku. Przeniosła się do Poznania na studia, w 1980 roku obroniła dyplom z filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. W latach 80. mieszkała przy ul. Palacza i pracowała w Instytucie Filologii Angielskiej, ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie w Edynburgu (lata 1982/83). Ukończyła także podyplomowe studia z zarządzania oświatą (1999 rok) oraz z zakresu prawa, gospodarki i finansów Unii Europejskiej (2001 rok).
Nauczycielka akademicka, obecnie kieruje Studium Języków Obcych w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji. Wcześniej była główną specjalistką w banku ds. funduszy europejskich, specjalistką ds. promocji międzynarodowej, koordynatorką szeregu międzynarodowych projektów, nauczycielką i wychowawcą szkolnym.
Działa społecznie, jest m.in. współorganizatorką społecznej szkoły podstawowej "Dębinka", Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, Centrum Informacji dla Kobiet. Feministka, działa na rzecz równouprawnienia, uczestniczka obu Kongresów Kobiet, współorganizatorka zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy o parytetach. Wspomaga szereg organizacji działających na polu kultury i oświaty, pomaga organizacjom pro-zwierzęcym i sama pomaga zwierzętom w potrzebie. Alterglobalistka, ekolożka. Pisze, w tym roku wydano książkę, której była współautorką "Oni tworzyli Solidarność".  
Była członkinią pierwszej "Solidarności", działała w opozycji demokratycznej w latach 80. W latach 90. związana z Unią Demokratyczną i Unią Wolności. W latach 1994-1998 była członkinią Zarządu Miasta do Spraw Społecznych i Oświaty. Od 2002 roku jest bezpartyjna. W wyborach samorządowych w 2006 kandydowała na Prezydenta Poznania jako liderka Niezależnego Porozumienia Społecznego i z jego list weszła do Rady Miasta. Została radną niezrzeszoną. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 startowała z listy komitetu Porozumienie dla Przyszłości - Centrolewica. Od 2010 roku jest w klubie radnych "Lewica i Demokraci". Obecnie Radna Sojuszu Lewicy Demokratycznej -

Mama Oli, absolwentki Liceum św. Marii Magdaleny i absolwentka socjologii i polonistyki w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim i Celiny, także absolwentki Liceum św. Marii Magdaleny i studentki socjologii i studiów amerykanistycznych w ramach MISH na UW. Wnuków jeszcze nie ma, ale opiekuje się przybłąkanymi psami, kotami, a czasem sarną czy dzikiem.

Klub radnych

Klub Radnych Zjednoczona Lewica

Członek komisji

Oświadczenia majątkowe

Dyżury radnego

  • 2014-12-08

    Pani radna spotyka się z mieszkańcami w Urzędzie Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, pok. 114 - I piętro

    Kontakt: Sekretariat Rady Miasta , I ptr pokój 110, tel 61 8785-312 lub osobisty w sprawach pilnych - 602272083

    Pani Wiceprzewodnicząca pełni dyżury w każdy czwartek od godz. 13:00 do 14:00 w pokoju nr 114 I ptr.

    W czwartek 20 września 2018r. dyżur wyjątkowo od godz. 16:00.

Metryczka

Opis zmian: info Przewo. Klubu Radnych ZJ (Aktualizacja)
Opublikował(a): Daria Foriasz
Data i godzina publikacji: 2016-09-07 07:38